Chcesz sprzedać dom lub odświeżyć go, aby poczuć się jak w nowym miejscu? Istnieją pewne sposoby na nowy wygląd domu, które dodadzą wartości. Kluczem jest, aby pamiętać o zwiększeniu atrakcyjności jeśli sprzedajesz mieszkanie lub dom. Jakie zmiany spodobają się jak największej liczbie osób? Pamiętaj o funkcjonalności i własnej satysfakcji z remontu Oto dziesięć wartych uwagi pomysłów do rozważenia na wnętrza domów.

Pomaluj go

Słyszałeś to już wcześniej i usłyszysz to ponownie. To prawdopodobnie numer jeden jeżeli chodzi o najprostsze i najbardziej opłacalne ulepszenia jakie można dokonać dla wnętrza domu (i na zewnątrz).  Świeżo pomalowane pomieszczenie wygląda na odremontowane i czyste, co przekłada się na większą wartość. Jeśli szukasz kupca, należy wziąć pod uwagę fakt, że najlepsze są najbardziej neutralne kolory. Ale nie bój się malować ścian, jak ci się podoba, jeśli masz zamiar dalej tam mieszkać przez jakiś czas!

Wprowadź technologię

Oczywiście, jest to aktualizacja, która może stać się kosztowna, ale na pewno istnieją pewne udoskonalenia, które można wprowadzić do domu, a także dodadzą natychmiastową wartość. Wtyczki do gniazdka USB, zaawansowane technologicznie centrum rozrywki, lub coś tak prostego, jak wyznaczone miejsce na tablety i laptopy.

Oczywiście, dla prostego i taniego rozwiązania, można również dać iluzję nowoczesnej technologii z kilkoma strategicznie umieszczonymi diodami LED lub współczesnymi oprawami oświetleniowymi.

Zaaranżuj kuchnię

W kuchni, przebudowa z pewnością może zacząć wymykać się spod kontroli, czego nie chcemy. Niewielka przebudowa w kuchni przynosi średnio 83% zwrotu z inwestycji i obejmuje takie rzeczy, jak aktualizacja powierzchni szaf, instalacja energooszczędnych urządzeń, wymiana blatów laminowanych i wiele innych.

Zdecydowanie możesz zmienić całą wartość swojego domu poprzez to, co oferuje kuchnia, więc pamiętaj o tym.

Sprawdź swoją podłogę

Zużyta podłoga, zwłaszcza dywany i chodniki, może zmniejszyć atrakcyjność mieszkania. Tak bardzo, że może nawet nie zdajesz sobie sprawy z tego, jak bardzo się zużywają, tylko dlatego, że jesteś przyzwyczajony do oglądania. Przyjrzyj się uważnie swojej podłodze i dokonaj wszelkich zmian, które widzisz, że są Ci potrzebne. Przynieś nowy dywan lub dwa, albo zamów wykładzinę do czyszczenia przez profesjonalistów.

Zainstaluj stylowy schowek

Oczywiście, wszyscy kochamy przechowywanie. I nikt nie będzie się obrażał w domu, w którym jest dużo miejsca na dodatkowe przechowywanie. Ale w prawdziwym życiu, przechowywanie jest na wagę złota i często nie jesteśmy w stanie zmieścić już żadnego magazynu „ukrytego” w naszych domach. Rozwiązanie?

Zastosuj piękne, stylowe opcje schowków, które są dostępne na zewnątrz. Pływające półki, na przykład, zapewniają możliwości „sztuki ściennej”, nowoczesny styl i praktyczne rozwiązania w zakresie przechowywania.

Przebudowa / modernizacja łazienki

Eksperci twierdzą, że średni zwrot z inwestycji w przebudowę łazienki wynosi 74%. Nie ulega więc wątpliwości, że wszystko, co można zrobić, aby pomóc łazience stać się lub wyglądać na nowszą, będzie główną wartością dodaną. Rzeczy takie jak wielkie baterie zlewozmywakowe i/lub zlewozmywaki, funkcjonalne toalety i praktyczne akcesoria z pewnością podniosą atrakcyjność Twojego domu.

Wymień stary sprzęt na nowy

Niewielkie, zorientowane na detale zmiany sprawią dużą różnicę w tym, jak świeżo i nowocześnie wygląda Twój dom. Szczególnie w kuchni i łazience, zainstalowanie świeżego sprzętu zapewni natychmiastowy lifting, nawet jeśli większe elementy (np. szafki, półki, schowki itp.) są bardziej przestarzałe. Mała inwestycja, duży zysk.

Tworzenie otwartych pomieszczeń

To ogromny popyt na wnętrza wielu ludzi w dzisiejszych czasach – otwarty koncepcyjny plan piętra, w którym rodzina może być razem, bez względu na to, jak duża jest powierzchnia domu. Minęły czasy, kiedy gotowanie, jedzenie i czytanie książek to osobne czynności, które wymagają oddzielnych przestrzeni życiowych.

Jeśli to możliwe, stworzenie otwartego planu piętra doda wartości Twojemu domowi, tak jak niewiele innych zmian.

Zorganizuj się

Jest to prawdopodobnie bardziej niejasna „wskazówka” dotycząca wnętrza domu i dodawania wartości, ale mimo to jest to ważna wskazówka. Zorganizowany dom jest bardziej przestronny, ponieważ jest mniej bałaganu i jest miejsce na wszystko.

Odchudź chatę

Strategie projektowe, takie jak powieszenie jednego dużego lustra, aktualizacja zabiegów okiennych (lub całkowite ich usunięcie), a także ustawienie mebli w celu wykorzystania przestrzeni, w znacznym stopniu zwiększą wizualnie powierzchnię pomieszczenia Twojego domu. Wszyscy kochamy uczucie przestronnego wnętrza.

Być może będziesz w stanie wzmocnić tę percepcję poprzez strategiczne zawieszenie dużego dekoracyjnego lustra, które wizualnie podwaja przestrzeń.