Takie przedsięwzięcie jak budowa siłowni w warunkach domowych jest bardzo ambitne. W zależności od tego ile masz pieniędzy powinieneś umiejętnie zaplanować całą tę operację, by wydać odpowiednią ilość pieniędzy oraz by ćwiczenie na takiej siłowni dawało dużo frajdy. Trzeba pamiętać, że ćwiczenie we własnym domu i zaaranżowanie takiego pomieszczenia wiążę się z pewnymi założeniami, o których opowiemy sobie w dzisiejszym artykule. Zapraszamy!

Dlaczego warto mieć siłownię we własnym domu?

Nie da się ukryć, że ćwiczenie na siłowni jest bardzo przyjemne, bo spotykamy się z ludźmi, możemy z nimi porozmawiać, poznać nowe osoby, niektórym nawet zdarza się poznać w tym miejscu „drugie połówki”. Widząc zdeterminowane osoby sami chętniej ćwiczymy i mogą być one dla nas inspiracją. Oczywiście, domowa siłownia ma bardzo duży plus w postaci oszczędności – odpada nam koszt opłaty miesięcznego karnetu, ale też zarazem jest to inwestycja, w którą trzeba włożyć niemałe pieniądze w remont takiego pomieszczenia, jak też sprzęt. 

Własna siłownia to duży komfort, że nie trzeba oczekiwać w kolejce do sprzętu i zyskujemy wiele czasu na organizacji własnego czasu i nie trzeba dojeżdżać do siłowni, tylko wystarczy zmienić strój i przejść do innego pomieszczenia i ćwiczyć tyle, ile można. Dzięki takiej domowej siłowni można o wiele lepiej dysponować swoim sprzętem, w taki sposób jak tylko nam się to podoba.

Aranżacja pomieszczenia pod siłownię w domu

Jest to bardzo ważny aspekt całego przedsięwzięcia jakim jest siłownia w warunkach domowych. W pierwszej kolejności warto zaplanować odpowiedni rodzaj oświetlenia, powinno być na tyle jasne, żeby dodawało motywacji oraz nie potęgowało uczucia znużenia u ćwiczących. Ważnym aspektem jest również podłoże i jako głównym aranżator musisz zadbać o to, by podłoga w Twojej siłowni była na tyle stabilna, że osoby, które będą w niej ćwiczyć nie miały problemu z utrzymaniem koordynacji. Nie ma co bagatelizować tego tematu, ponieważ bezpieczeństwo w takim miejscu jakim jest domowa siłownia jest priorytetem. Sieć sklepów Decathlon oferuje rozwiązania dla domowych siłowni i można w jej ofercie znaleźć wiele produktów, w bardzo dobrych cenach, a przede wszystkim dobrych jakościowo. Przykładem takiego przedmiotu, którego nie może zabraknąć w każdej domowej siłowni jest ławeczka do ćwiczeń 500 składana marki Domyos. Jest to sprzęt opracowany w porozumieniu z trenerami oraz projektantami i z pewnością warto można na niej poćwiczyć brzuch, klatkę piersiową czy też może służyć jako przedmiot na którym będziesz ćwiczyć barki czy plecy dzięki możliwości składania.

Aranżacja pomieszczenia jest jeszcze ważna pod kątem całego otoczenia. Warto zadbać o parę motywacyjnych plakatów, które będę dodawać ochoty do treningu. Plakaty z hasłami motywacyjnymi są bardzo tanie, a dzięki temu pomieszczenie wygląda na bardziej wypełnione.

Jak przygotować umieszczenie sprzętu w siłowni we własnym domu?

W pierwszej kolejności przy umieszczeniu sprzętu trzeba mieć wizję jak będzie on ustawiony. Notabene, przed zakupem sprzętu warto przeliczyć posiadaną gotówkę i podjąć decyzję czy wszelkiego typu ławeczki, atlasy, hantle czy inne przedmioty będą używane, czy kupisz nowe. 

Wizja jest czynnikiem, którego nie można deprecjonować, ponieważ umiejętne rozstawienie wszelkich urządzeń w domowej siłowni daje ogromny komfort ćwiczenia. Na pewno warto znaleźć odpowiednie miejsce na zestaw hantli marki Domyos, które możesz znaleźć w ofercie sklepu Decathlon. Dużym plusem takiego rozwiązania jest możliwość dopasowania go pod indywidualne preferencje, jednak z reguły domowe pomieszczenia charakteryzują się niewielkimi rozmiarami i trzeba mieć talent do umiejętnego ustawiania sprzętu, by cały plan treningowy został wykonany z przyjemnością i należytą starannością.

Mamy nadzieję, że nasze porady będą dla Ciebie przydatne i wykorzystasz je w przyszłości przy aranżacji pomieszczenia pod domową siłownię. Jeżeli nie masz takiej możliwości, to warto skorzystać z porad profesjonalistów, bądź zapytać o radę kogoś, kto może być nam pomocny w takiej sytuacji. Głęboko wierzymy w to, że sprzęt, który znajdziesz w ofercie sklepów Decathlon będzie dla Ciebie praktyczny.