Mimo, iż kuchnie robione na wymiar są zdecydowanie droższe to oferują niezliczoną ilość korzyści, których nie znajdziemy w gotowych meblach kuchennych. Są one szczególnie istotne dla osób, które często gotują i wymagają kuchni dostosowanej do własnych potrzeb i nawyków. W nowych domach i mieszkaniach znaczna część osób decyduje się na kuchnię robioną na zamówienie, gdyż można ją idealnie dopasować do przestrzeni całej strefy dziennej. Jakie są główne zalety kuchni robionej pod konkretny wymiar?

Możliwość dopasowania zabudowy nawet do bardzo niestandardowych pomieszczeń

Każda przestrzeń rządzi się innymi wymogami. Rzadko się zdarza idealna przestrzeń skrojona na miarę. Zwykle posiadamy kuchnie o niestandardowych wymiarach, znajdujące się w pomieszczeniach, posiadających wiele wnęk, czy nawet skosów jeśli mieszkamy na poddaszu. Zastosowanie gotowej kuchni sprawiłoby, że znaczna część przestrzeni nie zostałaby wykorzystana. W takich pomieszczeniach zamówienie kuchni na wymiar jest wręcz konieczne.

Idealna dla małych przestrzeni

W mieszkaniach czy domach, w których kuchnia znajduje się na małej przestrzeni meble robione na wymiar są wręcz ratunkiem. Trzeba naprawdę rozsądnego rozplanowania, by zbytnio nie zagracić i przytłoczyć przestrzeni. Ponadto w małych kuchniach warto przemyśleć kwestię doboru materiałów i kolorystyki. Najczęściej zaleca się, by małe kuchnie przybierały raczej jaśniejsze barwy.

Wykorzystanie przestrzeni do maksimum

Maksymalne wykorzystanie przestrzeni nie musi dotyczyć tylko mniejszych pomieszczeń, może być to konieczne także i w większych kuchniach. W gotowych meblach nie ma możliwości zabudowania całej ściany czy nawet kilku ścian. Pozostawiają one widoczne szpary, dziury oraz wolne przestrzenie, które wizualnie nie prezentują się odpowiednio oraz powodują eliminację znacznego miejsca magazynowego. Kuchnia robiona na zamówienie zapewnia całkowite zagospodarowanie wszelkich zakamarków i wykorzystanie ich w formie funkcjonalnych szafek typu cargo, różnych schowków itp.

Dowolność w wymiarach i rodzajach szafek

Kuchnia na wymiar od IZIkuchnie Gdańsk – pozwala na dowolność w wymiarach i rodzajach szafek. Można zdecydować, która szafka ma być wąska, która znacznie szersza, w której będą znajdować się półki, a w której muszą być szuflady. Pozwala to na synchronizację kuchni z indywidualnymi preferencjami i akcesoriami, które będziemy w nich przechowywać.

Opcja całkowitej zabudowy urządzeń AGD

Istotną korzyścią mebli tworzonych na zamówienie jest to, że pozwalają one na zabudowę różnych urządzeń AGD. Dają one możliwość ukrycia sprzętów, które według indywidualnych preferencji nie pasują do stylu całej aranżacji kuchennej. Najczęściej rozwiązanie to wykorzystywane jest przy zabudowie pralki, zmywarki czy lodówki.

Znacznie wyższa jakość

Meble gotowe sprzedawane w stacjonarnie w sklepach zwykle są produkowane masowo, z wykorzystaniem jak najtańszych materiałów i składane są fabrycznie. Meble robione na zamówienie są indywidualnie wykonywane, przy użyciu jak najlepszych materiałów, z jak największą precyzją oraz składane są ręcznie, tak, by każdy projekt był dopracowany w 100%.

Materiał został przygotowany we współpracy z firmą IZIkuchnie.