Jeśli brakuje Ci miejsca w pomieszczeniu, to nie musisz się wcale natrudzić, aby Twój pokój wydawał się większy. Najlepszym sposobem, aby powiększyć wizualnie swój pokój, jest kolor ściany, i choć biały jest oczywistym wyborem, nie jest to jedyna opcja. Od odważnych i ciemnych po jasne, są to najlepsze kolory dla małej przestrzeni.

15 kolorów farb do małych pomieszczeń

Fioletowy

Dzikie, głośne kolory, jak fioletowe, mogą być lepsze w małych przestrzeniach. Czy możesz sobie wyobrazić, jak ten odcień wyglądałby w ogromnym salonie?! 

Fioletowy

Szary

Im mniejsza przestrzeń, tym ciemniejsza, tym bardziej możesz zaszaleć z kolorem. Szary jest nowoczesny i wyrafinowany, a jednocześnie przytulny i szykowny.

Szary

Niebieski granat 

Cień może być twoim przyjacielem, zwłaszcza na małej przestrzeni. Malując pokój ciemnym kolorem kamuflujesz fakt, że jest mały. Taki głęboki błękit tworzy wrażenie głębi.

Niebieski granat

Beż

Neutralny kolor beżu dosłownie nigdy nie wychodzi z mody. Jest to propozycja dla wszystkich, którzy nie są w stanie poradzić sobie z podstawową bielą, ale nie są gotowi na wprowadzenie odważnego koloru do swojej przestrzeni.

Beż

Niebiesko-zielony

Ta mglista herbata jest rzadko spotykanym rozwiązaniem, ale jest też klasyczna. Kremowo neutralny wystrój, taki jak lustro, stół i krzesło, ociera się o niego, a kontrast jest kluczem do tego, aby maleńka przestrzeń czuła się dynamiczna.

Niebiesko-zielony

Kawa

Odtwórz przytulny czynnik malutkiego pokoju z bogatym, głębokim brązem. Ten odcień, z odrobiną szarości, tworzy intymność w małej przestrzeni do siedzenia.

kawowy

Perłowy szary

Szary może być nudny, więc wybierz taki, który ma w sobie trochę blasku. Kolor zmienia się w zależności od cienia i pory dnia, więc zawsze jest intrygujący.

Perłowy szary

Czysta biel

Biały odbija światło i sprawia, że ściany opadają, więc mała przestrzeń wydaje się większa. Podczas gdy biel może mieć odcienie błękitu, różu, a nawet zieleni, jest to po prostu biel w najczystszej formie, bez żadnego koloru. Nie jest ani ostra, ani zimna, tylko lekka i przewiewna.

Czysta biel

Słoma

Ten odcień żółtego jest idealny dla Twoich dzieci, ponieważ jest kolorowy i zabawny, ale nie wygląda zbyt młodzieńczo. Dzięki czemu nie musisz zamykać ich przestrzeni od reszty domu.

Słoma

Paw

To, że twój pokój jest mały, nie oznacza, że twoja paleta kolorów powinna być ograniczona. Odważny kolor jest całkowicie fajny, wystarczy wybrać odcień, który jest jednocześnie żywy i relaksujący, jak pawo-niebieski.

Paw

Róż

Super miękki odcień różu dodaje ciepła do małego pomieszczenia, nie przytłaczając go. Sparuj go z kolorami szarości i czerni, aby nie czuć się zbyt falbankowo.

Róż

Szałwia

Wybierz jasnozielony meszek z odrobiną szarości w nim dla przestrzeni przy oknie. Latem będzie się mieszać z liśćmi, a kiedy jest zbyt zimno, aby poradzić sobie w zimie, przypomni Ci, że wiosna jest w drodze.

Szałwia

Biało-niebieski

Chcesz zmaksymalizować ilość światła w swoim małym salonie – zwłaszcza jeśli masz dużo okien – więc zdecyduj się na biało-niebieski kolor ścian. Doda odrobinę ciepła, ale i tak wszystko będzie przewiewne.

Biało-niebieski

Niebieski błękit nieba

Nic nie koi nerwów w sypialni jak senny błękit nieba. Ten miękki odcień błękitu sprawia, że Twoja przestrzeń staje się nieco bardziej ekspansywna.

Niebieski błękit nieba

Ciepła biel

Biel jest małą przestrzenią, ponieważ otwiera wszystko i utrzymuje uczucie jasności, ale czysta biel może być zbyt ostra dla Twojego stylu. Trzymaj się cieplejszego odcienia, aby Twój pokój był bardziej zachęcający.

Ciepła biel