Jedną z najważniejszych części każdego domu jest łazienka. To coś więcej niż tylko przestrzeń użytkowa. Chociaż jest to jeden z najmniejszych pomieszczeń w domu, jest ona również jednym z najważniejszych obszarów i może być pięknym i orzeźwiającym sanktuarium, jeśli chcesz iść tą drogą, podczas jej projektowania. Przygotowaliśmy 7 wskazówek i pomysłów, które sprawią, że projekt łazienki będzie jak najprzyjemniejszy.

Sprawdź wskazówki dotyczące perfekcyjnie zaprojektowanej łazienki

Skorzystaj z widoku na zewnątrz

Jeśli to możliwe, postaraj się również uwzględnić widoki w wystroju łazienki. Oczywiście nie powinno to stać w sprzeczności z Twoją potrzebą prywatności. Duże okna lub szklane ściany mogą stanowić różnicę. Wyobraź sobie odpoczynek w wannie i podziwianie wspaniałej scenerii.

Dodaj świeże rośliny do swojego wystroju

Posiadanie świeżych roślin w łazience może okazać się właśnie tym, czego potrzebowałeś, aby poczuć się jak oaza relaksu. Ale bądź ostrożny. Wybierz rośliny, które lubią wilgoć i dobrze radzą sobie w cieniu, jeśli łazienka nie ma dużo naturalnego światła.

świeże rośliny w łazience

Otwarta przestrzeń

Postaraj się, aby łazienka była jak najbardziej otwarta i przestronna. Nawet jeśli jest to mały pokój, otwórz go na zewnątrz za pomocą szklanej ściany. Ten pomysł jest szczególnie cudowny, jeśli masz łazienkę z widokiem na ogród.

Meble i armatura pływająca

Innym sposobem na stworzenie iluzji przestrzeni jest zastosowanie pływających elementów wyposażenia. Zawieszona umywalka lub próżność pozwala, aby pomieszczenie było dużo bardziej przestronne. Nadal możesz mieć wystarczająco dużo miejsca na przechowywanie różnych rzeczy. Wystarczy spróbować znaleźć równowagę pomiędzy funkcjonalnością i wyglądem.

Otwarte półki

Otwarte półki to doskonała opcja. Zapewniają one cenną przestrzeń magazynową bez wizualnego zajmowania dużej ilości miejsca w pomieszczeniu. Jest to wspaniały pomysł na małe łazienki.

Bądź sprytny w przechowywaniu

Ważne jest, aby projektując łazienkę być inteligentnym. Chcesz mieć jak najwięcej miejsca na przechowywanie, nie sprawiając, że będzie wyglądało to przytłaczająco? Spróbuj skorzystać z magazynów pionowych, półek, sekretnych przegródek lub wykorzystania wnętrza drzwi szafki.

szafki w łazience

Właściwe oświetlenie

Oświetlenie jest niezwykle ważne w łazience. Ponieważ nie ma tu zazwyczaj zbyt wiele naturalnego światła, będziesz potrzebował odpowiedniej oprawy oświetleniowej, takiej jak wisior lub żyrandol oraz dodatkowego oświetlenia wokół luster.