Galanteria betonowa to ogólne określenie na produkty wykonane z betonu. Zalicza się do jej grona zarówno wyroby dekoracyjne, użytkowe, jak i elementy małej architektury. Świetnie nadają się do dowolnej aranżacji zarówno małych, jak i dużych przestrzeni zewnętrznych. Czym więc konkretnie jest galanteria betonowa i co wchodzi w jej skład? Wyjaśniamy.

Czym właściwie jest galanteria betonowa?

Galanteria betonowa w Lublinie to produkty, które powstają głównie z betonu. Do ich wytwarzania używa się także innych surowców, na przykład metalu lub drewna. W ten sposób tworzy się na przykład meble ogrodowe i różnego rodzaju dekoracje do umieszczenia na zewnątrz budynków.

Galanteria betonowa nie bez przyczyny cieszy się ogromną popularnością. Są to produkty, które charakteryzują się wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne i czynniki środowiskowe. Beton jest materiałem bardzo wytrzymałym i odpornym na działanie warunków atmosferycznych, takich jak na przykład mróz, deszcz i śnieg.

Wśród elementów, które wchodzą w skład galanterii betonowej, znaleźć można produkty ozdobne, jak i te o konkretnych walorach użytkowych. Ze względu na łatwą dostępność materiału i niski koszt produkcji, są one zazwyczaj konkurencyjnie cenowo w porównaniu do wyrobów z innych materiałów.

Galanteria betonowa – jakie produkty są najpopularniejsze?

Wśród najpopularniejszych produktów zaliczanych do galanterii betonowej znajdziemy w ofercie sklepów między innymi płyty chodnikowe oraz elementy do tworzenia ścieżek ogrodowych i podjazdów do posesji. W tym przypadku dużym zainteresowaniem cieszy się zwłaszcza kostka brukowa Vestone w Lublinie.

Chętnie kupowane są także elementy dekoracyjne. Mowa tutaj zwłaszcza o palisadach, które dostępne są w różnych wymiarach, kształtach i kolorach. Doskonale wkomponowują się zarówno w klasyczne ogrody, jak i nowoczesne przestrzenie reprezentacyjne na zewnątrz firm.

Osoby poszukujące wysokiej jakości rozwiązań estetycznych powinny rozejrzeć się za stylowymi fontannami i rzeźbami. Znajdziemy ich ogromny wybór wśród pozostałych elementów galanterii betonowej.