Masz już dosyć szybko niszczących się tanich grillów ogrodowych i chcesz kupić coś na lata? Sprawdź nasz porady, dzięki którym możesz wybrać najlepszy rodzaj grilla i dopasować go do swoich wymagań!

Jaki grill ogrodowy wybrać?

Obecnie w sklepach można naleźć szeroką gamę grillów ogrodowych, które mogą być dopasowane do wymagań praktycznie każdego fana grillowania – tego z dużym i mniejszym doświadczeniem.

Wybierając odpowiedni grill ogrodowy, warto zwrócić uwagę na kilka jego parametrów, a mianowicie na:

  • materiał zastosowany do wykonania grilla
  • sposób zasilania
  • wielkość grilla
  • dodatkowe funkcje

Zawsze warto sprawdzić różne rodzaje grillów od różnych marek, zanim zdecydujemy się na zakup, aby nie podjąć pochopnej decyzji.

Z dostępnymi wariantami można zapoznać się obecnie online, a także zamówić swój grill bez wychodzenia z domu. W wielu miastach działają także sklepy specjalizujące się w sprzedaży grillów, w których można uzyskać fachową pomoc w doborze odpowiedniego modelu.

Materiał grilla ogrodowego

Najczęściej kupowany jest stalowy grill ogrodowy – https://keffner.pl/pl/p/Grill-ogrodowy-zeliwno-stalowy-400-mm/253 ponieważ pozwala on na połączenie niskiej ceny wraz z wysoką trwałością. Warto wtedy zdecydować się na grill, który wyróżnia się zastosowaniem grubszej blachy stalowej, ponieważ wtedy może ona zapewnić wysoką trwałość.

Grille wykonane w całości z żeliwa także są dostępne, jednak są one dość ciężkie i drogie, co powoduje, że są kupowane rzadziej.

Grill ogrodowy – węglowy czy gazowy?

Duże znaczenie przy wyborze odpowiedniego grilla ogrodowego ma także jego sposób zasilania. Tutaj do wyboru są dwa warianty, czyli grille węglowe oraz grille gazowe.

Zasadniczo grill węglowy jest najtańszą opcją, jednak wtedy, gdy chodzi o komfort, zdecydowanie lepszym zakupem będzie grill gazowy, który wykorzystuje gaz z butli.

Gazowe grille ogrodowe są znacznie prostsze w obsłudze, ponieważ nie wymagają one czasochłonnego rozpalania, a także potrafią utrzymywać stabilną temperaturę. Ponadto są one zdrowsze, ponieważ w trakcie grillowania nie dochodzi do powstania szkodliwych związków spalania węgla.

Jak duży grill ogrodowy wybrać?

Wybierając grill do ogrodu, warto zdecydować się na model, który wyróżnia się optymalną wielkością, uwzględniającą indywidualne potrzeby.

Gdy grill ma być używany przez całą rodzinę i dodatkowo ma być on używany podczas spotkań, wtedy warto zdecydować się na większy model, na którym jednocześnie można przyszykować wiele wyśmienitych dań dla wszystkich gości.

Grill ogrodowy – praktyczne funkcje

Wybierając odpowiedni grill do ogrodu, warto także pomyśleć o zakupieniu modelu cechującego się praktycznymi rozwiązaniami:

  • Grill z pokrywą – zastosowanie pokrywy nie tylko ochroni potrawy, ale także pomoże w ich szybszym przygotowaniu. Będą one także bardziej soczyste i aromatyczne.
  • Termometr – termometr umieszczony na grillu pozwala na kontrolowanie temperatury pieczenia dań.
  • Dodatkowe półki – dzięki nim można łatwiej przechowywać potrawy, składniki do potraw czy akcesoria.
  • Popielnik – zastosowany w grillu węglowym pozwoli na łatwe usuwanie z niego popiołu.
  • Wentylacja – umożliwia doprowadzenie do grilla powietrza niezbędnego do spalania.
  • Podstawa jezdna – pomaga w przemieszczaniu grilla.