Dzięki temu prostemu przewodnikowi po malowaniu drzwi wejściowych będziesz mógł nadać swojemu domowi odrobinę nowego charakteru.

Nauczenie się malowania drzwi wejściowych – wraz z wyborem odpowiednich roślin do drzwi wejściowych i ładnego wystroju drzwi – może całkowicie zmienić wygląd domu. Jasny kolor farby drzwi wejściowych może sprawić, że cały front domu będzie wyglądał jak pop, podczas gdy ciemniejszy lub bardziej nastrojowy odcień może pomóc poczuć się elegancko i wyrafinowanie na zewnątrz.

Jeśli czas lub budżet jest ograniczony, malowanie drzwi wejściowych jest jednym z najlepszych sposobów na uaktualnienie wyglądu domu przy minimalnym nakładzie czasu, wysiłku lub pieniędzy. Te kroki dotyczące malowania drzwi wejściowych również ułatwiają pracę.

Jak pomalować drzwi wejściowe?

Na początku zbierz wszystkie przyrządy w jedno miejsce. Będziesz potrzebował ściereczki, wiadra, gąbki, płynu do mycia naczyń, suchych szmat, średniogruntowanej gąbki do szlifowania, odkurzacza, taśmy malarskiej, podkładu, szpachlówki lub wypełniacza do drewna, pędzla o przekątnej od 1½ do 2 cali, wałka z mini pianki o dużej gęstości i farby w wybranym kolorze.

Aby ułatwić sobie pracę malarską, zdejmij drzwi z zawiasów i połóż je na parze koni piły. Jeśli malujesz na zewnątrz, zrób to wczesnym rankiem lub późnym popołudniem (bezpośrednie działanie słońca przyspiesza wysychanie, co może powodować powstawanie pęcherzyków powietrza). Zdejmij klamki i pozbądź się brudu płynem do mycia naczyń, aby farba prawidłowo przylegała do drzwi. Przetrzyj wodą i pozostaw do wyschnięcia. Lekko przeszlifuj powierzchnię gąbką do szlifowania, następnie odkurz kurz i wytrzyj czystą szmatką. Nałóż taśmę zabezpieczającą zawiasy i szyby okienne.

Drzwi i wgniecenia zagruntuj pastą dystansową; większe otwory wypełnij wypełniaczem drewnianym. Po wyschnięciu podkładu i wypełniacza, przeszlifuj drzwi i wytrzyj je do czysta. Następnie użyj wałka piankowego na reszcie drzwi, aby uniknąć pociągnięć pędzlem. Nałóż jedną warstwę, poczekaj cztery godziny lub aż wyschnie (farby szybkoschnące potrzebują tylko jednej do dwóch godzin, aby wyschnąć) i nałóż kolejną warstwę. Pozwól, aby drzwi wysychały przez około trzy godziny i poproś inną osobę, która pomoże Ci w ponownym montażu (prawidłowe zawieszenie drzwi jest trudnym zadaniem do wykonania w pojedynkę).