Udekorowanie twojego pierwszego mieszkania to ważna rzecz. Życie studenckie jest już za Tobą i będziesz chciał pozbyć się już na zawsze wspomnień z akademickich czasów. Poniższe wskazówki pomogą sprawić, że Twoje pierwsze mieszkanie wyglądać będzie całkowicie dojrzale, ale wciąż nowocześnie i niezwykle praktycznie.

Dekoracje na okno

Indywidualnego charakteru mieszkaniu dodadzą ręcznie robione dekoracje okienne, wykonane z papieru lub plastiku. Dodaj także praktyczne zasłony z tkaniny (lub nawet rolety rzymskie), aby ocieplić wnętrze.

Stonowany kolor

Jeśli zaczniesz od białych kolorów, połączonych z jednym kolorem, Twoja przestrzeń będzie bardziej spokojna niż pokój dziecięcy. Nikt nie chce mieszkania, które wygląda jak pudełko kredek porozrzucanych w każdym miejscu.

Dywany to artystyczne dzieło sztuki

„To prawdziwe dzieło sztuki na podłodze!” mówi Paweł z Super Chatki. Pokoje z dywanami posiadają dusze. Dywany to świetny sposób na zróżnicowanie poszczególnych pomieszczeń w mieszkaniu, a także dodanie podłodze kolorytu, oryginalnego wzoru i faktury.

Obrazy ścienne

Jeśli jesteś gotowy na dekoracje ścienne, powinieneś wymienić plakaty przedstawiające np. rozebrane kobiety na prawdziwe dzieła sztuki. Być może nie masz jeszcze wystarczających dochodów, aby móc sobie na nie pozwolić ale są darmowe sposoby, aby zrobić je samodzielnie z zużytych nakrętek czy puszek po napojach gazowanych.

Zaaranżuj wygodną sypialnię

Po ciężkiej pracy w ciągu dnia, potrzebujesz miejsca, po powrocie do domu, które zapewni Ci całkowity relaks. Zainwestuj w wygodny materac, miękkie dywany, przytulną pościel i mnóstwo malutkich poduszek..

Gra świateł

Wymiana opraw oświetleniowych jest bardzo szybka i prosta, ale ma bardzo duże znaczenie w wyglądzie mieszkania. Możesz całkowicie odmienić wygląd i postrzeganie przestrzeni dzięki nowemu żyrandolowi lub kinkietowi.

Głowa do góry!

Zagłówek nad głową nie tylko będzie służył jako centralny punkt w Twojej sypialni, ale będzie to również istotny krok w porównaniu z Twoimi dniami w akademiku. Nigdy nie będziesz musiał już odpoczywać głową przy ścianie.

Śnieżnobiałe ściany

Kolor farby może całkowicie wpłynąć na to, jak duże jest Twoje mieszkanie. Biały kolor ściany może sprawić, że Twoje (prawdopodobnie) małe mieszkanie stanie się większe. Bonus: Łatwo jest je potem przemalować, gdy się wyprowadzasz!

Podziel wnętrze

Jeśli mieszkasz w apartamencie, podział pomieszczeń mieszkalnych i sypialnych jest najlepszym sposobem na to, aby miejsce, w którym mieszkasz poczuć się jak w przytulnym domu. Wykaż się kreatywnością dzięki separatorom pomieszczeń, wybierając ekrany czy wysokie regały na książki.

Bądź odważny

Podejmuj odważne decyzje w małych pomieszczeniach, jak np. łazienka. Umieszczanie fototapet na małej powierzchni jest łatwe do zrobienia i istnieje wiele rozwiązań, które są idealne dla najemców.