To takie proste, ale wiele domów tego nie robi

Kiedy próbujemy zwiększyć poczucie wielkości, stylu i „pociągając razem” wygląd w naszych domach, często ograniczamy się do dodania nowej poduszki tutaj, nową narzutę rzucić tam. Idealny wręcz będzie zakup nietypowych naczyń kuchennych do pokazania w kuchni (wszystkie sugestie są dobre). Naprawdę natychmiastową różnicę zrobi we wszystkich pokojach domu, ta jedna wskazówka, która bije je wszystkie na głowę.

Rośliny

Tak proste, a zarazem tak skuteczne. Dodawanie roślin to świetny sposób, aby wprowadzić naturę w pomieszczeniach i zmiękczyć współczesne, minimalne krawędzie domu. Przenikanie przestrzeni świeżymi, tropikalnymi kolorami, z szeregiem ekscytujących tekstur i wielkości oraz dekoracjami ściennymi dostępnymi do zdobienia każdej powierzchni, to idealne rozwiązanie niezależnie od wielkości pomieszczenia. Rośliny w pomieszczeniach to niezawodny sposób na harmonię w małej przestrzeni, rozjaśnienie rogu lub ożywienie dusznej kuchni.

Istnieje wiele udokumentowanych korzyści zdrowotnych związanych z utrzymywaniem roślin w domu. Badania przeprowadzone na Uniwersytecie Rolniczym wykazały, że obecność roślin w pomieszczeniach wewnętrznych może zmniejszyć występowanie suchej skóry, przeziębień, bólu gardła i suchego kaszlu, poprzez oczyszczenie powietrza w domu z zanieczyszczeń. Nie wspominając już o korzyściach psychologicznych, które można uzyskać po prostu trzymając rośliny w swojej przestrzeni.

rośliny do małego wnętrza

Spróbuj stworzyć ścianę z nieużywanej szafy jako przegrodę pokoju lub stos drewnianych półek na kolorowej ścianie.

Dopasuj swoje rośliny do swojego wyposażenia z kilkoma roślinnymi zadrukowanymi poduszkami i sosnowym kolorowym drewnem.

W miarę jak skupiamy się na dużych meblach, takich jak sofy i stoły, narożniki naszych domów, tak wolne sypialnie, są często pozostawiane w lekkim zaniedbaniu. Aby odswierzyć mały narożnik, spróbuj dodać wiszące i małe rośliny do umieszczonych wysoko na ścianie półek, aby zmaksymalizować przestrzeń na ziemi.

Błysk zieleni wygląda wspaniale w każdym wnętrzu – pokaż swoje garnki i patelnie, przyprawy w szklanych słoikach, a także dodaj szereg świeżych i różnych roślin o różnej fakturze – dużych i małych, wstępnie zarosłych i przerośniętych.

Dodaj do tego nudnego biura domowego trochę zieleni liściastej i dywan w stylu skandynawskim na drewnianej podłodze. Jeśli pracujesz w domu, trzymanie roślin w pobliżu biurka może pomóc w zwalczaniu stresu, jednocześnie zwiększając wydajność pracy. Badanie przeprowadzone przez Uniwersytet rolniczy wykazało, że rośliny rosnące w pomieszczeniach w Twojej przestrzeni roboczej mogą zwiększyć kreatywność o 45%, wydajność o 38% i dobre samopoczucie o 47%. Wzbogać swój zen o kilka przyjaznych dla łazienki roślin w pomieszczeniach i ciesz się tropikalnym klimatem lasu deszczowego podczas kąpieli (oczywiście z czerwonym winem w ręku). Wystarczy upewnić się, że nie umieścisz rośliny lubiącej suche powietrze w wilgotnej łazience, byłaby to dla nich zbyt wilgotna atmosfera i w końcu zwiędnął. A jeśli naprawdę nie potrafisz utrzymać rośliny przy życiu na tyle długo, by móc czerpać jakiekolwiek korzyści zdrowotne, sztuczne kwiaty oszukają większość Twoich gości (o ile nie przyjrzą się im zbyt blisko).