Kłódki to bardzo dobry sposób na zabezpieczenie posiadanego mienia. Są one obok zamków najpopularniejszym rodzajem zamknięć. Wydawać by się mogło, że wybór odpowiedniej kłódki nie jest zbyt trudny, jednak w dzisiejszych czasach na rynku możemy natrafić na wiele różnego rodzaju kłódek. Jak zatem wybrać tę właściwą? Na jaki rodzaj warto się zdecydować?

Podstawowe rodzaje kłódek.

Decydując się na zakup kłódek pamiętajmy, że są one wykonane z różnych materiałów. Najczęściej spotykamy się z kłódkami żeliwnymi i mosiężnymi. Kłódki mosiężne są nieco bardziej odporne na warunki atmosferyczne niż kłódki żeliwne, dlatego też z pewnością posłużą nam przez dłuższy okres. Jeżeli chodzi natomiast o typ kłódek to możemy wyróżnić dwa podstawowe rodzaje. Są to kłódki z uchem i kłódki trzpieniowe. Tradycyjne kłódki z uchem to najbardziej popularny rodzaj kłódek. Są stosunkowo tanie. Często wykorzystuje się je, jako zabezpieczenie do roweru czy walizki. Za pomocą kłódek z uchem jesteśmy w stanie połączyć nie współliniowe elementy. Natomiast kłódki trzpieniowe uznawane są za nieco bardziej skuteczne, ponieważ są sztywniejsze i trwalsze. Niestety za pomocą kłódek trzpieniowych nie połączymy ze sobą elementów, które nie są współliniowe. Tego rodzaju zabezpieczenia możemy zastosować natomiast w przypadku bram, piwnic czy garaży. Poza tradycyjnymi kłódkami na rynku kupimy także bardziej zaawansowane modele kłódek np. kłódki na szyfr bądź kłódki z alarmem. Szeroki wybór zarówno nowoczesnych, jak i klasycznych kłódek odnajdziemy między innymi w sklepie Klamki-Drzwiowe.pl.

Wybór kłódki

Kłódki w ofercie sklepu Klamki-Drzwiowe.pl

W sklepie Klamki-Drzwiowe.pl dostępne są między innymi kłódki polecane do zabezpieczenia przedmiotów o dużej wartości, które posiadają szóstą, czyli najwyższą klasę zabezpieczeń wg normy PN-EN 12320:2013. Godnym uwagi modelem jest np. kłódka Gerda Zircon 116, która charakteryzuje się trwałością wynoszącą ponad 10 000 cykli. Ponadto jest ona odporna na wszelkiego rodzaju przewiercenia, uderzenia i przepiłowania. Warto zaznaczyć, że kłódka ta jest w stanie wytrzymać nawet 12 ton siły zrywającej. W sklepie tym odnajdziemy również ciekawe modele kłódek szyfrowych. Tego rodzaju zabezpieczenia sprawdzą się szczególnie wszędzie tam gdzie zabranie ze sobą klucza byłoby po prostu niewygodne oraz w sytuacji, w której z kłódki korzysta większa ilości użytkowników. Kłódki szyfrowe zazwyczaj cechuje niewielka waga. Są bardzo wygodne w obsłudze, ale z reguły stosuje się je w miejscach o niskim ryzyku kradzieży, lub do zabezpieczenia przedmiotów o niewysokiej wartości. Doskonale sprawdzają się, jako zabezpieczenia skrzynek narzędziowych czy też szafek na ubrania w obiektach sportowych. W sklepie Klamki-Drzwiowe.pl zakupimy także kłódki wodoodporne, które są wprost idealne do stosowania na zewnątrz. Dlaczego? Ponieważ tego rodzaju przedmioty posiadają specjalną osłonę, która zapewnia bardzo dobrą ochronę nie tylko przed warunkami atmosferycznymi, ale także przed kurzem i innymi zanieczyszczeniami.