Projekty typu „zrób to sam” są niezwykle zróżnicowane i unikalne. Mogą one obejmować zarówno zmyślne projekty, sezonowe dekoracje, jak i kompletne remonty domów. Nie dziwi fakt, że niektóre projekty typu „zrób to sam” są bardziej intensywne niż inne. Ale faktem jest, że wiele projektów, które mają ogromny wpływ, zarówno na formę, jak i funkcję domu, nie jest tak skomplikowanych, jak mogłoby się wydawać. Tego typu projekty typu „zrób to sam” dodadzą wielką wartość Twojej przestrzeni, nie łamiąc przy tym Twoich pleców… ani Twojego budżetu. Oto kilka pomysłów na stosunkowo łatwe przebudowy majsterkowiczów.

Salon

Oddaj swój salon lub pokój rodzinny do natychmiastowego liftingu z niektórymi z tych pomysłów DIY. To doda wartości nie tylko Twojemu domowi, ale także zwiększy komfort Twojej rodziny i życiu towarzyskiemu!

Regały wbudowane do zabudowy

Kto nie lubi zabudowy? Są one idealnym rozwiązaniem oszczędzającym przestrzeń, zbudowanym i gotowym do użycia bez konieczności kupowania, a następnie przenoszenia mebli, aby ich użyć. Wbudowane meble dodadzą wartości prawie każdej przestrzeni życiowej (lub sypialni, lub pralni, lub prawie każdego pokoju). Zadanie może wydawać się zniechęcające, ale jest to stosunkowo proste DIY, szczególnie jeśli używasz czegoś takiego jak regały na książki chociażby z Ikei.

renowacja podlogi

Zintegruj drewno nad swoim kominkiem 

Dodaj subtelny urok dekoracji do swojego kominka, instalując stolarkę, deski drewniane, a nawet płytę koralikową nad kominkiem. To właśnie ten rodzaj detalu dodaje wartości, zarówno estetycznej, jak i pieniężnej, do Twojej przestrzeni. A kiedy projekt DIY nie jest zbyt trudny do rozpoczęcia, jest to wygrana dla każdego. Oto poradnik, jak majsterkować przy kominku.

Przebudowy łazienek dla majsterkowiczów

Twoja stara łazienka może być dość przestarzała, ale nie jest niemożliwe nadanie jej zaktualizowanego, świeżego wyglądu….bez wydawania fortuny. I nie zapomnij zagospodarować tych przestrzeni, które nazywamy szufladami łazienkowymi.

Aktualizacja podłóg 

Podłoga powinna być pokryta płytkami, aby nadać jej świeży, czysty wygląd i odczucia. Ponieważ łazienki należą zazwyczaj do mniejszych przestrzeni w domu, ten projekt nie jest strasznie drogi. Dowiedz się, jak układać podłogę w łazience.

Nowa warstwa farby nigdy nie jest złym pomysłem, jeśli chodzi o szybką i łatwą – i bardzo skuteczną – technikę przebudowy.

Zainstaluj drewnianą ścianę działową

Jest to oszałamiający pomysł na malutką łazienkę, w której brakuje miejsca, aby naprawdę w nią wkomponować wiele, pod względem wzornictwa. Ściana akcentująca w łazience będzie prawdopodobnie mała.

duze lustro w salonie

Lustro

Lustro łazienkowe niskiej klasy może być w porządku przez minutę lub dwie, ale kiedy można tak łatwo (i tak niedrogo) wymienić na coś nowego i oprawionego, dlaczego nie?

Włączenie nowego oświetlenia łazienkowego

Oświetlenie jest jedną z takich rzeczy w łazience które grają dużą rolę. Zbuduj swoją własną, przemysłową oprawę oświetleniową, aby nadać łazience czystą, nowoczesną aranżację.

Przebudowy kuchni dla majsterkowiczów

Jako serce domu, modernizacja kuchni nigdy nie jest złym pomysłem. Szczególnie jako podejście do wakacji, kuchnia będzie prawdopodobnie najbardziej zajęta przestrzenią w całym domu. Zrób to tak piękne, jak wspomnienia, które będziesz tworzyć z każdą ze zmian.

Szafki kuchenne

Wiem, że wszyscy słyszeliśmy to sto razy, ale prawda jest… to absolutnie przystępny sposób na stworzenie oszałamiającego wyglądu do Twojej kuchni. Twoje szafki kuchenne prawdopodobnie tworzą większość przestrzeni wizualnej całej kuchni, więc równie dobrze możesz sprawić, że będą przepiękne!

wbudowane polki

Betonowe blaty

Betonowe blaty są teraz w modzie i to nie bez powodu. Są to blaty przemysłowe, szykowne i jednocześnie funkcjonalne. To majsterkowanie polega na przykryciu istniejącego blatu betonem. Zajmuje to jednak trochę czasu (przy suszeniu wielu warstw), więc nie zaczynaj go tydzień przed świętami Bożego Narodzenia i oczekuj gotowości do zorganizowania świąt rodzinnych. To sprawi, że Twoja kuchnia będzie wyglądać oszałamiająco!

Odśwież drzwi wejściowe 

Pierwsze wrażenia są bardzo pozytywne, jeśli chodzi o wystrój domu, a drzwi wejściowe są prawdopodobnie pierwszymi drzwiami wokół domu. Dodaj nową warstwę farby na zewnątrz drzwi wejściowych, zastąp stare numery domów bardziej współczesnymi lub nawet wymień okucia drzwi na coś nowego. Nie zapomnij postawić rośliny doniczkowych, jeśli sezon jest w porządku.

Zainstaluj i pomaluj podłogę ze sklejki 

Brzmi trochę niekonwencjonalnie, prawda? Ale jest to niedroga alternatywa dla podłóg z drewna twardego… i to dość szybka robota.

Zbuduj holenderskie drzwi

Jest coś magicznego w drzwiach, które są w rzeczywistości otwartei nie przychodzi mi do głowy lepsze wejście do sypialni dziecka niż tylko takie drzwi. Drzwi holenderskie wyglądają niesamowicie i oferują nieograniczone możliwości twórczej zabawy.