Znalezienie wysokiej jakości materiałów, które mogą posłużyć jako pokrycie dachowe, może być nie tylko stresujące i czasochłonne, ale także mało skuteczne. O ile bardzo wiele osób w pierwszej kolejności decyduje się na papę, tak zadowolenie z tego materiału jest nie do końca satysfakcjonujące. To rozwiązanie ekonomiczne i niedrogie, ale tymczasowe. Czym można zastąpić papę?

Dlaczego warto zdecydować się na membranę TPO?

Jednym z rozwiązań, które warto zastosować w formie pokrycia dachowego, jest membrana TPO. Czym się charakteryzuje? Przede wszystkim jest produktem niezawierającym toksyn, dlatego jest bezpieczny zarówno dla użytkowników budynku, jak i dla środowiska naturalnego. Zachowuje swoje właściwości przez zdecydowanie dłuższy czas niż standardowe tworzywo PVC. Wystarczy zainstalować jedną warstwę, by cieszyć się całkowitą szczelnością dachu. Jednocześnie warto zaznaczyć, iż jest to produkt odporny na oddziaływanie zmiennych warunków pogodowych, a ze względu na niską wagę nie stanowi dodatkowego obciążenia dla całej konstrukcji. Nic nie stoi na przeszkodzie, by montować ją na wcześniej ułożonym podłożu w postaci styropianu. Co więcej, produkt ten odbija promienie UV, nie ulega odkształceniom i pęknięciom.

Dlaczego montuje się membranę TPO?

Jest to przede wszystkim rozwiązanie dla dachów wielkopowierzchniowych. Można jednak korzystać z właściwości wspomnianej membrany także w domach prywatnych. Przede wszystkim membrana jest odporna na oddziaływanie wysokich temperatur, substancje chemiczne i nie wchodzi w reakcję z nimi. To przekłada się na zwiększoną żywotność pokrycia. Materiał ten umożliwia także remont dachu krytego papą, zapewniając mu hydroizolację i szczelność. Jednocześnie jest to materiał oddychający, dlatego pod jego warstwą nie dojdzie do wytwarzania się grzybów i pleśni. Membrana, ze względu na swoje właściwości, może stanowić pokrycie hal, magazynów, a także daszków przydomowych altan i budynków gospodarczych.