Zmęczony swoją małą, ciemną i nie inspirującą łazienką? Jesteś gotowy, aby w końcu przeprowadzić remont łazienki? Cóż, nie ma lepszego czasu, aby nadać Twojej małej łazience świeży wygląd. Mały projekt łazienki to w końcu połączenie wanny, szafki umywalkowej, lustra i wkomponowanej toalety.

Najnowsze pomysły na małe projekty łazienek są świeże i rewolucyjne, pełne tego, czego wszyscy oczekujemy od projektów łazienek. Toalety i zlewozmywaki montowane na ścianie przeciwstawiają się grawitacji.

Nie potrzebujesz tak dużo przestrzeni do przechowywania w łazience, jak Ci się wydaje

Pierwszy pomysł na małą łazienkę w 2019 roku to przekonanie, że naprawdę nie potrzebujesz więcej miejsca do przechowywania, tylko bardziej minimalistyczne podejście! Pomyśl o tym przez chwilę. Te duże furgonetki z głęboką przestrzenią szafki pod zlewozmywakiem to naprawdę nieefektywne wykorzystanie przestrzeni. Rzeczy gubią się z tyłu szafy. A ich gabaryty zajmują tak dużo miejsca w małej łazience, że łazienka wygląda na mniejszą.

Jak więc rozwiązać ten problem?

  • Pozbądź się bałaganu i niepotrzebnych przedmiotów. Ile ręczników, kosmetyków i kosmetyków hotelowych naprawdę potrzebujesz?
  • Wymień niezdarną łazienkową próżność na pływającą umywalkę lub szafkę lub wąskie, otwarte półki. Będziesz mniej kuszony, aby zagracać łazienkę, gdy rzeczy są na wystawie. A w łazience otworzysz o wiele więcej przestrzeni wizualnej.

Zamiast dodawać schowki, dodaj funkcjonalność

Po usunięciu bałaganu i zastąpieniu nad wymiarowej próżności łazienki czymś bardziej minimalistycznym, pomyśl o wszystkich użytecznych rzeczach, które możesz zrobić z przestrzenią. Jak dodanie pralki i suszarki typu „wszystko w jednym”.

pralka w łazience

Małe łazienki oznaczają, że możesz się rozpuszczać nad jej wykończeniem

Niektóre z najdroższych elementów w projekcie łazienki to armatura, płytki i wykończenia. Ponieważ pracujesz na mniejszej przestrzeni, potrzebujesz mniej. Nadszedł czas, aby przestać myśleć, że mała łazienka nie jest warta swojej ceny. Nadszedł czas, aby popisać się tym, że Twój mały projekt łazienki wygląda jak milion dolców!

Niektóre sposoby, aby dodać więcej luksusu przy nieco mniejszym budżecie, to między innymi:

  • Wybór wysokiej jakości akcentujących opraw oświetleniowych
  • Elementy dekoru w droższej płytce lub marmurze.
  • Dodanie podgrzewacza do ręczników, który służy jako wieszak na ręczniki.
  • Wymiana toalety na nowy, podwieszany styl.
  • Wymiana na szklane drzwi prysznicowe, które są kolejnym pomysłem na małą łazienkę.

Dodaj bezszwowe szklane drzwi prysznicowe do swojej małej łazienki

Oto mała wskazówka dotycząca aranżacji łazienki, która może nie pasować do tradycjonalistów: wyrwanie wanny i wstawienie nowoczesnego prysznica otoczonego szkłem bezszwowym. To świetny sposób na zaoszczędzenie mnóstwa miejsca w Twojej małej łazience. Bezszwowe szklane drzwi mogą być droższe niż zasłona prysznicowa, ale na pewno będą bardziej wytrzymałe. Nie wspominając o tym, otworzą one przestrzeń i dodadzą wartości Twojemu domowi.

Nie potrafisz zrezygnować z wanny? Nadal można dodać bezszwowy szklany prysznic lub kabinę do wanny.

bezszwowe szklane drzwi

Szalej z teksturą i wzorami w małej łazience

Większość projektantów mówi, że ciemne kolory lub ruchliwe wzory nie są dobrym pomysłem na małej przestrzeni. Zastanów się jeszcze raz. Silne wzory i tekstury dodają głębi i zabawy w przestrzeni, tworząc iluzję większej wielkości i życia.

Zamontuj wszystko na ścianie i wyrzuć drzwi

Kluczowym słowem przewodnim projektu łazienki na rok 2019 i kolejne lata jest: podwieszenie. Unoszenie wszystkiego, w tym toalety, na ścianach. Jest to świetny sposób na ułatwienie sprzątania, gdy masz dostęp do podłogi poniżej. Nie wspominając o tym, że przestrzeń wygląda na większą, ponieważ nasze oko ma tendencję do oceny przestrzeni poprzez analizę powierzchni podłogi. Maksymalizujesz również cenną przestrzeń na ścianie, która często pozostaje naga. I bądźmy szczerzy, wygląda całkiem świeżo i elegancko!

Otwarte szafki nie są tylko dla małych dzieci

Czas zburzyć ściany (lub dodać nowe) dla otwartych szafek. Wrzuć na ścianę modułowy zestaw otwartych szafek jako sposób, aby dodać zintegrowany magazyn do małej łazienki bez poświęcania przestrzeni. Znane są również jako szafki wnękowe.

Za ścianami łazienkowymi, pomiędzy świetlikami, wystarczy szczelina, aby stworzyć użyteczny moduł. A w dzisiejszych czasach można nawet kupić szafki gotowe do samodzielnego montażu i zawieszenia.

Nie chcesz burzyć ścian? Znajdź nowe sposoby dodawania szafek otwartych do swojej małej łazienki, dodając półki, montując na ścianie półki wiszące lub wybierając szafki z otwartymi półkami do przechowywania dodatkowych przedmiotów, takich jak łazienka poniżej.

szafki wnękowe w łazience

Lustra zamiast ścian

Lustra wykonują niesamowitą pracę w stworzeniu iluzji większej przestrzeni. Chcesz dodać więcej miejsca do swojej małej łazienki? Dodaj więcej luster.

Dodaj więcej czerni do swojej bieli

Biała łazienka jest jaśniejsza i lżejsza, ale może wyglądać na trochę zimną lub pozbawioną głębi, którą Twoje oko rejestruje jako przestrzeń. Dodanie czerni do łazienki, w postaci czarnych ścian, czarno-białych płytek lub czarnego sufitu dodaje „WOW!” o którą błaga Twoja mała łazienka.