Dzięki temu poradnikowi będziesz się zastanawiał, dlaczego nie zrobiłeś tego wcześniej.

Wszyscy wiemy, że dodanie kilku poduszek i innych dodatków tu i ówdzie może sprawić, że świat w naszym pomieszczeniu się zmieni, lub że im więcej okien masz – tym bardziej otwarte uczucie przestrzeni. Ale nie zapewniają one takiej samej wielkości, jakiej większość z nas pragnie w naszych domach. Są orzeźwiające, ale czy naprawdę są aż tak stylowe? Chcemy wskazówek, które naprawdę dodadzą świeżości i szyku naszym domom.

Cóż, te wskazówki dokładnie to robią, są przyjazne dla budżetu i przynoszą oszałamiające rezultaty.

1 | ROZCHMURZYĆ MAŁE PRZESTRZENIE Z ROŚLINAMI

Ponieważ skupiamy się na dużych meblach, takich jak sofy i stoły, narożniki naszych domów są często zaniedbywane. Nawet w pośpiechu w kuchni. Rozwiązanie? Dodając szereg świeżych i różnych roślin o różnej fakturze, dużych i małych, wstępnie zarosłych i przerośniętych. Dosłownie można oszaleć – rozbryzg zieleni wygląda niesamowicie w każdym pomieszczeniu.

2 | UŻYWAJ TAPET W NIEOCZEKIWANYCH MIEJSCACH

Istnieją pomieszczenia, w których tapety są używane na każdej ścianie – przez to wygląd może być głośny i raczej przestarzały. Niezależnie od tego, czy jest to duża tapeta z motywem kwiatowym w rogu pokoju, czy też tapeta pod schodami i w szafkach – natychmiast doda ona wyrazu, koloru i szyku Twojemu domowi i nie jest tak droga, jak byśmy sobie to wyobrażali.

3 | POZOSTAW OTWARTE SZAFY I PÓŁKI

Ogarnij bałagan. Otwarte półki to fantastyczny sposób na prezentowanie naszych artykułów gospodarstwa domowego i oznacza, że możemy być bardziej sumienni w kwestii tego, co przechowujemy. Trend, który jest szczególnie w tej chwili modny to miedziane i mosiężne patelnie. Dopasowane naczynia do pomieszczeń wyglądają pięknie, ale niedopasowanie może też zadziałać.

4 | POMALUJ MAŁE POMIESZCZENIA JASNYMI KOLORAMI, ABY STWORZYĆ ILUZJĘ PRZESTRZENI

Pokoje zapasowe lub lofty mogą być trudnymi przestrzeniami do udekorowania tak małą przestrzenią i brakiem światła. Zmień to stosując jasne kolory farb. Nawet jasnoszary kolor wygląda wyrafinowanie i daje iluzję wolnej przestrzeni.

5| JEŚLI MALUJESZ ŚCIANY NA BIAŁO, DODAJ SZTUKĘ

Jest cytat pewnego projektanta tkanin, który mówi, że jeśli zamierzasz pomalować ściany na biało, potrzebujesz sztuki, a my nie możemy się z tym bardziej zgodzić. Weź pod uwagę monochromatyczny wygląd i dodaj czarno obramowaną typografię do swoich ścian. Spróbuj mieszać i dopasowywać różne rozmiary i nadruki, aby uzyskać wygląd, który jest fajny i dobrze skompletowany.

6| MIX STYLÓW

Mieszanie stylów może nadać Twojemu domowi naprawdę indywidualny wygląd. Na przykład: wiejska kuchnia została wyposażona w nowoczesny, miętowy twist i skontrastowana z przepięknym, jasnoróżowym dywanem boho. Proste, ale mądre.